sport
www.sport.walbrzych.pl

Sport w Wałbrzychu i okolicach, informacje sportowe, wałbrzyski sport.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2024-08-28 13:30

Ostatni komentarz: FAJNIE👌
dodany: 2024.09.16 15:12:02
przez: 123456
czytaj więcej
Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta
czytaj więcej
Data newsa: 2013-04-09 12:58

Ostatni komentarz: Czy trzeba mieć własny kij bilardowy, żeby wziąć udział w turnieju???
dodany: 2013.04.09 13:13:16
przez: nerq
czytaj więcej
Data newsa: 2013-03-04 09:07

Ostatni komentarz: Ostatni turniej pobił rekord pod względem frekwencji. Pojawiło się dużo nowych osób. Mam nadzieję, że i tym razem padnie rekord. Dziewiątka to bardzo widowiskowa odmiana bilarda, więc będzie na co popatrzyć.
dodany: 2013.03.05 08:23:53
przez: jugde
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 11:12

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga
czytaj więcej
Data newsa: 2011-08-22 14:21

Ostatni komentarz: Transmisja video z meczu Chojniczanka – Górnik Wałbrzych pod adresem http://www.chojniczanka.tv/ Cena za kod dostępu do transmisji: 4 zł karta i mikropłatności; 6,15 zł SMS
dodany: 2011.08.27 15:06:03
przez: MKS1930
czytaj więcej
Data newsa: 2011-04-09 23:01

Ostatni komentarz: brawo!
dodany: 2011.04.11 13:24:09
przez: on
czytaj więcej
POLECAMY
Ciekawa rozmowa z naszym nowym zawodnikiem!
2026-06-26 14:22

Po latach zbierania doświadczeń w innych klubach, Maciej Żmudzki wraca do miejsca, w którym stawiał swoje pierwsze koszykarskie kroki. Wychowanek Górnika Wałbrzych w szczerej rozmowie opowiada o emocjach towarzyszących powrotowi w rodzinne strony, dojrzałości, jaką zyskał na ligowych parkietach oraz o tym, dlaczego ponad indywidualne statystyki stawia twardą, zespołową walkę.


Maciek, witamy z powrotem w domu! Jakie to uczucie wrócić do miejsca, w którym stawiałeś pierwsze koszykarskie kroki?

 

Maciej Żmudzki: Super uczucie! Przez te wszystkie lata wiele się zmieniło, ale powrót tutaj od razu przywołał masę wspomnień. Bardzo się cieszę, że znów mogę tu być. Oczywiście wielkie podziękowania dla Trenera oraz całego Zarządu Górnika Wałbrzych za tę szansę.

 

Wyjechałeś z Wałbrzycha jako młody chłopak, wracasz jako ukształtowany podkoszowy. Czego przede wszystkim nauczyły Cię lata spędzone w innych klubach?

 

MŻ: Przede wszystkim nauczyłem się, że rozwój to proces. Były świetne momenty, były też takie, które wymagały więcej cierpliwości i pracy. Każde miejsce zostawiło po sobie coś wartościowego, a wszystkie te doświadczenia sprawiły, że dziś jestem bardziej świadomym zawodnikiem i wiem, czego oczekuję od siebie na boisku.

 

Górnik Zamek Książ Wałbrzych ma swoje jasne ambicje i górniczy charakter. Jak widzisz swoją rolę w taktyce trenera? Co chcesz wnieść do drużyny w pierwszej kolejności?

 

MŻ: Chcę przede wszystkim wnieść dużo energii, walki i zaangażowania. Zawsze staram się dawać z siebie maksimum po obu stronach parkietu, pomagać zespołowi w zbiórkach, obronie i realizacji założeń trenera. Najważniejsze jest dla mnie dobro drużyny, więc jestem gotowy robić to, czego będzie wymagała ode mnie moja rola.

 

Walka pod koszami w polskiej lidze bywa bezwzględna. Jakie są Twoje największe atuty, którymi chcesz zdominować rywali w tym sezonie?

 

MŻ: Przede wszystkim nie jestem zawodnikiem, który może kogokolwiek zdominować w tej lidze natomiast chcę przede wszystkim solidnie wykonywać swoją pracę, walczyć o każdą piłkę i dawać drużynie to, czego będzie potrzebowała. Jeśli dołożę energię, twardą grę i konsekwencję, to będę zadowolony ze swojej roli.

 

Jakie cele stawiasz przed samym sobą, a jakie przed całą drużyną w nadchodzącym sezonie?

 

MŻ: Jeśli chodzi o cele indywidualne, to przede wszystkim chcę być zdrowy, regularnie pracować i każdego dnia pomagać drużynie najlepiej, jak potrafię. Nie skupiam się za bardzo na statystykach, bardziej zależy mi na tym, żeby być wartościowym ogniwem zespołu i stale się rozwijać.

 

Drużynowo chcemy na pewno stworzyć zgraną ekipę, która będzie walczyć w każdym meczu i dostarczać kibicom powodów do radości. Wszyscy mamy ambicje, ale najważniejsze będzie konsekwentne budowanie formy i realizowanie kolejnych celów krok po kroku.

 

Wiemy, że jako młody chłopach mogłeś oglądać na żywo sukcesy Górnika. Co najbardziej zapadło Ci w pamięć z kibicowskiego klimatu?

 

MŻ: Pamiętam przede wszystkim ten niesamowity hałas i atmosferę w hali. Jako dzieciak byłem pod wrażeniem, jak kibice potrafili „nieść” drużynę w trudnych momentach. To był taki klimat, którego się nie zapomina i który teraz wspaniale będzie znów poczuć z bliska.

 

Kibice w Wałbrzychu słyną z fanatycznego i wiernego dopingu. Masz dla nich jakąś specjalną wiadomość na otwarcie tego nowego rozdziału w Twojej karierze?

 

MŻ: Dziękuję za wsparcie i ciepłe przyjęcie. Od siebie mogę obiecać twardą grę, serce do walki i pełne zaangażowanie w każdym meczu. Do zobaczenia!

 

gornikwalbrzych.com.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: