Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta

Ostatni komentarz: Ostatni turniej pobił rekord pod względem frekwencji. Pojawiło się dużo nowych osób. Mam nadzieję, że i tym razem padnie rekord. Dziewiątka to bardzo widowiskowa odmiana bilarda, więc będzie na co popatrzyć.
dodany: 2013.03.05 08:23:53
przez: jugde

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga

Ostatni komentarz: brawo!
dodany: 2011.04.11 13:24:09
przez: on

Gwarek Wałbrzych lepszy w wałbrzyskich derbach klasy A rozgranych na Podzamczu z Juventurem. Cieszy wygrana, gdyż zielonoczarni grali w poważnym osłabieniu. Bez kontuzjowanych: Ł. Knola, Jankowskiego, Kłodawskiego i pauzującego za żółte kartki Damiana Sysiaka. Na domiar złego już na rozgrzewce odnowiła się kontuzja Marcinowi Michnickiemu i zamiast niego w pierwszej jedenastce wyszedł Bylicki. Jedna bramka, to bardziej zasługa dobrze spisujących się bramkarzy, niż brak sytuacji strzeleckich. Groźnych akcji nie brakowało...

Pierwszą groźną sytuację wypracował Waszak w siódmej minucie spotkania, lecz jego strzał został zablokowany. W 12 minucie z 18 metrów mocno uderzył Sikorski, lecz bramkarz z trudem paruje piłkę na rzut rożny. Pięć minut później na strzał z 15 metrów zdecydował się Łaski. Piłka odbita rykoszetem od nóg obrońcy Juventuru przeszła niewiele obok bramki. W 19 minucie wyśmienita sytuacja dla Juventuru. Nieupilnowany gracz z Podzamcza wyszedł sam przed bramkarza. W tym straciu lepszy jednak okazał się Foryś, który obronił strzał. Piłkę z ostrego kąta próbował jednak dobić inny gracz Juventuru. Futbolówka wolno przeleciała wzdłuż pustej bramki i odbiła się od słupka. Tyle czasu wystarczyło Forysiowi by się pozbierał i złapał bezpańską piłkę. W 21 minucie groźne uderzenie z dystansu Łaskiego wyłapuje bramkarz. Dwie minuty później znów Foryś ratuje drużynę przed utratą bramki. Przerzuca nad bramkę piłkę skierowaną tuż pod poprzeczkę... W 26 minucie z 16 metrów pięknie uderza Łaski. Bramkarz gospodarzy z trudem broni i wypluwa piłkę przed siebie. Niestety nikt z zielonoczarnych nie zdołał dojść do "dobitki". W 38 minucie znów rewelacyjna interwencja golkipera Juventuru: broni groźny strzał Waszaka z 20 metrów - z rzutu wolnego.
Druga połowa zaczyna się wyśmienicie dla Gwarka. Odbitą piłkę z 18 metrów potężnie uderza Janik, niczym Brożek dzień wcześniej. Młody bramkarz gospodarzy nie miał żadnych szans na złapanie piłki skierowanej tuż przy słupku. GOL 1:0. W 53 minucie znów zwycięsko z sytuacji "sam na sam" wychodzi Foryś.. Dwie minuty później znów bramkarz Gwarka, tym razem broni groźny strzał z 16 metrów. W 69 miucie potężnie z 18 metrów strzelił Łaski. Do wyplutej piłki rzucił się Waszak, jednak został nieprzepisowo zatrzymany z koszulkę. Ku zdumieniu wszystkich sędzia, któy był blisko akcji niczego nie widział i kazał grać dalej. W 75 minucie 3 obrońców ograł Łaski, lecz zamiast podać do lepiej ustawionego Waszaka, zdecydował się na strzał z 16 metrów. Niestety piłka przechodzi obok bramki. W 86 minucie bardzo dużą szansę na kontrę mieli Waszak i Łaski, lecz sędzia odgwizduje spalonego. Na boisku i trybunach zawrzało. W momencie podania byli na własnej połowie, kilka metrów przed linią. Nie może być mowy o spalonym.

Skład: Foryś, Grzebieniowski, Szmańda, Chanek, Świder, Marcin Michnicki (1' Bylicki), Janik, T.Knol (45' Maciej Michnicki), Sikorski (45' Włochowski), Łaski, Waszak, nie grali: Łukaszewicz.