Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta

Ostatni komentarz: Ostatni turniej pobił rekord pod względem frekwencji. Pojawiło się dużo nowych osób. Mam nadzieję, że i tym razem padnie rekord. Dziewiątka to bardzo widowiskowa odmiana bilarda, więc będzie na co popatrzyć.
dodany: 2013.03.05 08:23:53
przez: jugde

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga

Ostatni komentarz: brawo!
dodany: 2011.04.11 13:24:09
przez: on

Karol Hachuła i Piotr Borkowski nie wystarczyli na świetnie dysponowanych dzisiejszego dnia Wałbrzyszan. Victoria zrobiła duży krok w kierunku utrzymania wygrywając z gośćmi z Sulechowa którzy po kolejnej porażce oddalają się od czołowej "czwórki".

Pierwsza partia nie zapowiadała ostatecznego wyniku meczu. Sulechowianie od początku odskoczyli rywalom na 3 punkty po skutecznych atakach Karola Hachuły i sprytnym zagraniu Piotra Haładusa. Rozpędzonego Oriona zatrzymał dopiero Krzysztof Zdrzałka - jego atomowe ataki połączone ze skuteczną zagrywką siały spustoszenie w szeregach rywali. Gospodarze po efektownym ataku z drugiej linii wspomnianego Zdrzałki doprowadzili do remisu 6:6. Jednak goście nie zamierzali odpuszczać, Hachuła do spółki z Borkowskim wzięli sprawy w swoje ręce i znowu odskoczyli na bezpieczny dystans 3 punktów. Konsekwentna gra skrzydłami i skuteczna gra w obronie dała gościom prowadzenie w pierwszej części meczu, którą zasłużenie wygrali 25:22.

Drugi set to od początku dominacja gospodarzy - nie minęło 5 minut a na tablicy widniał wynik 6:0. Pierwszy punkt podopiecznym trenera Pawła Raczyńskiego dał serwis w siatkę kapitana gospodarzy Piotra Wierzbickiego. Kolejne akcje to gra punkt za punkt obu drużyn - dopiero po dwóch kolejnych atakach najpierw Dekkera a później Jurczyńskiego trener Victorii Janusz Ignaczak był zmuszony do wzięcia czasu (12:8). Manewr ten poskutkował, kolejne akcje to popis Wierzbickiego i Zdrzałki (pierwszy efektownie zaatakował z podwójnej krótkiej a drugi skutecznie uniemożliwiał rozegrania akcji poprzez atomowe serwisy). Set zakończył się wynikiem 25:14 dla gospodarzy i zapowiadał ciekawą rywalizację w perspektywie całego spotkania.

Odsłona trzecia to kopia seta drugiego z tym, że to goście objęli szybko prowadzenie. Nie dość że skutecznym atakiem z drugiej linii popisał się filar Sulechowian Karol Hachuła to jeszcze sami Wałbrzyszanie oddawali punkty (Dekker z Pizuńskim autowe ataki). Czwarty punkt to efektowny blok na Zdrzałce postawiony przez trójkę podstawowych graczy Oriona: Hachuła, Myślicki i Borkowski. Po tej akcji trener Janusz Ignaczak zdecydował się zmienić rozgrywającego Bartosz Kisielewicza za którego na boisko pojawił się Maciej Leński. Zmiana ta poskutkowała, Victoria grała mniej bojaźliwie na skrzydłach a i środek był dość często wykorzystywany przez nominalnie drugiego rozgrywającego wałbrzyskiego zespołu. Wspomniany wcześniej Leński do spółki z Jarosławem Pizuńskim zablokowali kapitana gości Jakuba Pudzianowskiego i na tablicy widniał wynik 8:10. As serwisowy Pizuńskiego i ofiarna obrona Sławomira Krypla doprowadziła do żywiołowej reakcji publiczności która gorąco wspierała swoich pupili. Przy stanie 12:12 Borkowski atakując z drugiej linii myli się i po raz pierwszy Victoria wychodzi na prowadzenie. Kolejne akcje to wymiany ciosów z obu stron, żaden zespół nie chciał odpuścić. Przy wyniku 23:23 dotychczas działająca bez zarzutu sulechowska maszynka się zacina - najpierw dwukrotnie myli się Hachuła a następnie reprezentant Australii John Dekker serwuje asa i set kończy się wynikiem 26:24 dla gospodarzy.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set przebiegł bez historii. Od początku narzucona dominacja gospodarzy stłumiła ambicje gości do wyrównania i doprowadzenia do tie break'a. Skuteczna gra kapitana wałbrzyskiej Victorii Wierzbickiego oraz dobra gra wprowadzonego w trzecim secie Leńskiego doprowadza do 4 punktowej przewagi której Wałbrzyszanie nie oddali już do końca stopniowo powiększając zdobycze punktowe. Set zakończył mocnym uderzeniem z prawego ataku niewątpliwie zawodnik meczu Krzysztof Zdrzałka i jednocześnie całe spotkanie 3:1.

Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1 Orion Sulechów (22:25, 25:14, 26:24, 25:19)

Victoria: Wierzbicki, Dekker, Pizuński, Jurczyński, Kisielewicz, Zdrzałka, Krypel (l) oraz Król, Leński.
Orion: Pudzianowski, Haładus, Borkowski, Hachuła, Karbowiak, Myślicki, Odwarzny (l) oraz Krawczuk, Bilon, Olejniczak.

Sędziowie: Tomasz Ćwiertnia oraz Bogusław Bober.