Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta

Ostatni komentarz: Ostatni turniej pobił rekord pod względem frekwencji. Pojawiło się dużo nowych osób. Mam nadzieję, że i tym razem padnie rekord. Dziewiątka to bardzo widowiskowa odmiana bilarda, więc będzie na co popatrzyć.
dodany: 2013.03.05 08:23:53
przez: jugde

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga

Ostatni komentarz: brawo!
dodany: 2011.04.11 13:24:09
przez: on

Po trzech porażkach z Jokerem Piła siatkarze Victorii PWSZ zakończyli swoje rozgrywki o awans do I ligi. Niestety, awansu nie wywalczą. Po dwóch porażkach w Pile (0:3 i 0:3) wałbrzyscy kibice bardzo licznie, prawie pół tysiąca, przybyli na kolejne spotkanie. Tylko zwycięstwo gospodarzy przedłużało szansę na dalszą grę o I ligę. Kibice sami się przekonali, że wałbrzyszanie zagrali dobrze, pokazali charakter, walczyli na ile pozwalały im umiejętności. I byli bliscy sprawienia niespodzianki, pokonując dużo silniejszego rywala.

W I secie zaczęło się co prawda od 1:3, ale zaraz był remis 5:5 i nasi wyszli na prowadzenie 9:5. I tak zagonili utytułowanego rywala (ma za sobą grę w ekstraklasie i I lidze), że ten nawet nie wiedział jak się bronić?15:8 i 21:13 zrobiło się w kilka minut dzięki świetnej grze w obronie, a w ataku Zdrzałki i Pizuńskiego. W końcówce nasi trochę odpuścili i to był błąd, bo rywal się odbudował psychicznie. I II seta zaczął znowu od prowadzenia, już ustawiał lepiej blok, zaczął łapać Zdrzałkę na siatce. Nasi walczyli jak z równym, ale 2-3 punktami cały czas prowadził jednak Joker. Szansa była przy stanie 18:21 i 20:23, ale goście pokazali w końcówce świetną grę w obronie i wygrali seta. Trzeci set był ważny, na przełamanie rywala, żaden zespół nie ustąpił o krok, często był remis. Ostatni 14:14, potem Zdrzałka był zablokowany, a Dekker wyrzucał piłkę w aut. Nie pomógł na rozegraniu Kisielewicz, ani w ataku Tomiałowicz. Joker odskoczył na 20:17 i 22:18, a nasi opadli z sił i znowu przegrali trzy kolejne piłki. I jeszcze raz się rzucili rywalowi do gardła, świetnie serwowali Wierzbicki i Dekker, zrobiło się w IV secie 3:2 i 7:7. Ale rutyna i większy zasób umiejętności siatkarzy Jokera był coraz bardzo widoczny, nasi popełniali coraz więcej wymuszonych błędów (aż 34 stracone punkty z własnych ataków i zagrywki w całym meczu, to półtora seta!). Nie pomagały zmiany. Na krótko szansa pojawiła się przy stanie 18:20 i 21:23. Ale Wierzbicki został zablokowany, potem u nas złe przyjęcie i jest po meczu, znowu przegrywamy seta 21:25, a cały mecz 1:3. Naszych siatkarzy pożegnały oklaski i chóralne „dziękujemy”. Victoria PWSZ zakończyła znowu długi sezon, jakże inny w porównaniu do poprzedniego, w którym do początku maja broniliśmy się przed spadkiem. Sezonu udanego, powiedzmy to otwarcie. Czy o finale mogliśmy marzyć w połowie listopada, kiedy przegraliśmy trzy mecz z rzędu na własnym boisku i zajmowaliśmy 8 miejsce? Brawa dla zespołu, trenerów i działaczy za to, że podnieśli cała ekipę niemal z kolan i serią wspaniałych zwycięstw w styczniu i lutym przysporzyli nam tyle radości. Victoria PWSZ zajęła więc drugie miejsce w II lidze. Joker grać będzie w turnieju czterech drużyn o awans do I ligi, który wywalczą dwie drużyny.