Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta

Ostatni komentarz: Ostatni turniej pobił rekord pod względem frekwencji. Pojawiło się dużo nowych osób. Mam nadzieję, że i tym razem padnie rekord. Dziewiątka to bardzo widowiskowa odmiana bilarda, więc będzie na co popatrzyć.
dodany: 2013.03.05 08:23:53
przez: jugde

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga

Ostatni komentarz: brawo!
dodany: 2011.04.11 13:24:09
przez: on

W 3 kolejce piłkarskiej klasy "A" K.P. Podgórze Wałbrzych przegrało u siebie z Juventurem Wałbrzych 2-4 (1-2).
Początek meczu należał zdecydowanie do drużyny gospodarzy. Stworzyli dwie dogodne sytuację po których mogły paść bramki ale ani Sajdak ani Michalak nie potrafili umieścić piłki w siatce drużyny gości. Ale co się odwlecze to nie uciecze i po 15 minutach nasza drużyna prowadziła już 1-0!!!!!. Strzelcem historycznej i pierwszej bramki drużyny Podgórza w klasie „A” został Łukasz Pytlewski, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Chwilę później szansę na podwyższenie miał Boruszewski, jednak w tej sytuacji górą był bramkarz gości, który na raty wybronił strzał napastnika Podgórza. W 24 minucie piłkarze Juventuru oddali pierwszy celny strzał na bramkę Solisza. Zza pola karnego uderzał Janik, a bramkarz miejscowych pewnie wyłapał ten strzał. W 32 minucie było już 1-1. Rzut karny za zagranie ręką Hertmanowicza, pewnie wykorzystał Bielecki. Osiem minut później było już
2-1 dla Juventuru. Nieporozumienie defensorów Podgórza pewnie wykorzystał Janik, który z dwóch metrów strzałem głową pokonał Solisza. Jeszcze przed przerwą po ograniu trzech zawodników przyjezdnych szansę na zdobycie bramki wyrównującej miał Łysakowski, ale na wysokości zadania stanął bramkarz gości, który w ostatnim momencie uratował swój zespół przed utratą bramki.

Druga część spotkania zaczęła się od prawdziwego dramatu naszych piłkarzy, gdyż już w 49 minucie przegrywali 3-1. Po błędzie Łungowskiego, bramkę zdobył Cupiał. Jednak 240 sekund później podopieczni Jacka Sobczaka zdobyli drugą bramkę!!!!. Po zamieszaniu w polu karnym Juventuru, pięknym strzałem z woleja popisał się Marcin Łysakowski, który posłał futbolówkę w samo okienko bramki gości. W 60 minucie rzut wolny dla Juventuru. Strzelał Janik, a kapitalną interwencje zaliczył Solisz, który wybronił jego uderzenie. W odpowiedzi po podaniu Pytlewskiego, na bramkę przyjezdnych z 16 metrów uderzał Boruszewski, ale piłka powędrowała minimalnie nad poprzeczką. W 72 minucie szansę na zdobycie swojej drugie bramki miał Łysakowski, ale jego strzał powędrował obok prawego słupka. W 80 minucie po doskonałej akcji Podgórza, na bramkę Juventuru uderzał Łungowski, który chciał zrehabilitować się za błąd przy utracie trzeciej bramki, ale jego strzał z trudnościami ale również w pięknym stylu wybronił Pastuła. Gdy wydawało się że wyrównująca bramka dla Podgórza „wisi w powietrzu” , Bronisław Janik nie dał gospodarzom żadnych złudzeń zdobywając swoją drugą bramkę. Pomocnik gości wykorzystał złe ustawienie Solisza i strzałem zza pola karnego ustalił wynik spotkania na 4-2 dla Juventuru.
Mimo iż porażka z Juventurem martwi to warto dodać na usprawiedliwienie że nasza drużyna zagrała w dość mocno okrojonym składzie. Zabrakło m.in. Łukasza Jaśkiewicza, Przemysława Paducha. braci Kupniewskich, Łukasza Piątka, Adama Oskwarka czy Daniela Kłosowskiego, który dostępny będzie dopiero w drugiej połowie września.

Źródło: podgorze.walbrzych.pl