W dniach 1-2 października w Świebodzicach odbędą się Mistrzostwa Polski Muaythai.
Zawody firmowane przez Polski Związek Kickboxingu zgromadzą rekordową ilość uczestników a dodatkowo ważnym elementem będzie też start całej czołówki polskiego Kicboxingu, Muay Thai i K-1, która zmierzy się na dolnośląskim ringu. Atrakcją niedzielnych zmagań będzie międzynarodowa zawodowa walka na zasadach K-1 Pawła Biszczaka z Litwinem Tadasem Jonkusem. Polak to mistrz Europy Karate Kyokushin a Jonkus to jeden z najlepszych zawodników K-1 MAX (70 kg) w Europie Wschodniej. Z uwagi na dobrosąsiedzkie relacje między naszymi krajami walka na pewno rozgrzeje emocje. Z Mistrzostw transmisję przeprowadzi stacja Canal Plus i to jest także spory sukces organizatora Mistrzostw, którym jest klub KO-Gym Świebodzice dowodzony przez Mariusza Cieślińskiego. Sponsorem zawodów jest firma TrecNutrition - producent odżywek dla fighterów.
źródło: 30minut
Breaking oficjalnie zaznacza swoją obecność w strukturach sportu na Dolnym Śląsku. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu powołano pierwszą w historii Kadrę Wojewódzką w Breakingu, a wszystkie 7 miejsc trafiło do zawodników klubu BWA Breakers.
czytaj więcejBike Maraton z Czech do Polski. Filip Adel i Klaudia Czabok najlepsi w wyścigu UCI na dystansie GIGA. Długie miesiące rozmów, spotkań, przygotowań i wspólnych działań zaowocowały tym, co działo się w minioną sobotę w Górach Izerskich i Karkonoszach. Czeski Prima Cup i polski Bike Maraton połączyli siły i dali możliwość czeskim i polskim zawodnikom do wspólnej kolarskiej rywalizacji w jednym wyścigu po obu stronach granicy. Cztery dystanse tegorocznego BEST Freedom Race startowały z czeskiego Harrachova, a do mety dojeżdżały w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu.
czytaj więcejTrwają zapisy na Sudecką 100 – zmierz się z legendarnym dystansem 100 km w Sudetach lub zacznij swoją przygodę z bieganiem na jednym z dwóch krótszych dystansów.
czytaj więcejW Rogoźnicy już od wielu lat organizowany jest Bieg Pamięci, który na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych wydarzeń.
czytaj więcejW najbliższą sobotę nocny bieg ulicami Dzierżoniowa. W ramach tej imprezy przeprowadzone zostaną także Mistrzostwa Dzierżoniowa Szkół Podstawowych w biegach przełajowych oraz Mistrzostwa Powiatu Dzierżoniowskiego Szkół Średnich w biegu na 5000 metrów. Czas na zapisy mamy do 14 maja.
czytaj więcej