ZAKOŃCZENIE SEZONU 2025 z udziałem Mistrza Świata w Petanque – Diego Rizzi mamy za nami, a na koniec KSP Jedlina zdobywa jeszcze jedno złoto!
Dokładnie tydzień temu – 28-29 listopada – Mistrz Świata Diego Rizzi oraz Dyrektor/Coach/Manager Frejus International Petanque – Jean Casale – poprowadzili w Jedlinie-Zdroju (w KSP Jedlina) fenomenalne dwudniowe szkolenie. Była to ogromna dawka podpowiedzi oraz ćwiczeń praktycznych na puentę i strzał, a także podpowiedzi taktycznych (podczas analizy oglądanego wspólnie meczu finałowego z Mistrzostw Świata), rewelacyjny pokaz strzelecki naszego Mistrza Świata (strzelanie nie tylko kul ale też koszonów z odległości 16 metrów)
fb.watch/DSbSTplUJh/
facebook.com/share/v/1F1nMKE7r1/
Była przestrzeń na naukę, wymianę doświadczeń, a także integrację środowiska petankowego i wspólną zabawę andrzejkową w Browarze Jedlinka.
W szkoleniu wzięło udział ponad 40 zawodników z 15 klubów z Polski, a także zawodnicy z niemieckiego klubu BPC Geseke. Wszyscy wyjechali bardzo zadowoleni. Niektóre kluby na swoich profilach kierowały podziękowania za organizację tego wspaniałego wydarzenia, jak np. Klub Puenta Szczecin:
facebook.com/permalink.php/?story_fbid=122256958670299556&id=61558986683723
Najpiękniejsze podziękowania napisał na swoim oficjalnym profilu Mistrz Świata Diego Rizzi:
facebook.com/Petanq.DiegoRizzi/posts/voil%C3%A0-ce-merveilleux-stage-en-pologne-est-termin%C3%A9-une-ambiance-chaleureuse-des-g/1427920852669542/
Ale to nie wszystko, 30 listopada 2025 r. czołowy zawodnik KSP Jedlina – Kazimierz Urbaniak – miał okazję zagrać razem z Diego Rizzi i Jeanem Casale w Listopadowym Grand-Prix Jedliny na zakończenie Sezonu 2025. Drużyna Mistrza Świata – z kompletem 7 zwycięstw oczywiście wygrała, a przepiękny olbrzymi Puchar ufundowany przez KSP Jedlina na tę okazję, pozostał w JEDLINIE!!
To wydarzenie niewątpliwie przejdzie do historii Polskiej Petanque jako historyczne i jedno z najcenniejszych!!
30minut.pl
Wydarzenie, które łączy pasję, sportową rywalizację i pamięć o wybitnej postaci świata nauki i szachów! Już po raz 3. hala sportowa przy ul. Południowej w Wałbrzychu stanie się areną zmagań miłośników królewskiej gry. Pula nagród wynosi 10 000,00 zł
czytaj więcejW dniach 20-21 maja 2026 roku odbędzie się 9. edycja tour de wind pod hasłem „Back to Routes”. To jedno z najbardziej inspirujących wydarzeń rowerowych w branży energetyki wiatrowej, które łączy sportową rywalizację, pasję do kolarstwa oraz ideę zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji udział może wziąć nawet 350 uczestników.
czytaj więcejZ okazji Dnia Kobiet 7 marca 2026 r. (sobota) o godz. 16:00 na pływalni „Delfinek” przy ul. Słonecznej 1A w Szczawnie-Zdroju odbędą się specjalne zajęcia Aqua Aerobiku dla Pań.
czytaj więcejAqua Zdrój Wałbrzych uruchamia Amatorską Ligę Pływacką – nowy projekt skierowany do dorosłych amatorów, którzy chcą sprawdzić swoją formę, poczuć sportową rywalizację i rozwijać swoje umiejętności w profesjonalnych warunkach.
czytaj więcejNie czekaj na wiosnę, zadbaj o kondycję i dołącz do Świdnickiego Tygodnia Walki z Otyłością! W dniach od 2 do 8 marca 2026 roku odbędzie się 7. Świdnicki Bieg Bez Oponki – wirtualny bieg na 5 km, w którym każdy może wziąć udział, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Możesz biegać, maszerować, uprawiać Nordic Walking, a nawet pokonać dystans na bieżni w domu.
czytaj więcej