Miniony weekend był nie lada gratką dla fanów sportów walki. Od 19 do 21 września w Hali OSiR Świebodzice obywały się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów. Mistrzostwa rozgrywane były w formule Low Kick (niskie kopnięcia). Na zawody przyjechało 47 zawodników i 12 zawodniczek.
Wśród nich byli najlepsi zawodnicy na świecie, wielokrotni mistrzowie europy i świata zarówno w sporcie amatorskim jak i zawodowym. W czasie Mistrzostw mogliśmy oglądać 31 walk eliminacyjnych, 12 walk finałowych oraz super fight w formule K1, którą stoczyli Mariusz Cieśliński pochodzący ze Świebodzic i Przemysław Hałub.
Niedzielne finały obejrzał komplet widzów. Ci, którzy nie mogli obejrzeć walk osobiście mieli okazję zobaczyć je w TVP 3, która transmitowała pojedynki o mistrzostwo na żywo.
Mistrzostwa przebiegły w sportowej atmosferze. Obyło się bez większych kontuzji. Kibice mogli obejrzeć wiele dobrych walk i wielkich sportowców. Zawodnicy i sędziowie chwali organizację i przygotowanie obiektu. Duża w tym zasługa Mariusza Cieślińskiego, który włożył dużo pracy w organizację Mistrzostw i wspierał nas od początku do końca. To dzięki Mariuszowi, jego sportowym osiągnięciom, znakomitej formie utrzymującej się od kilku lat i zaangażowaniu Mistrzostwa Polski w Kickboxingu zawitały w Świebodzicach.
Źródło oraz więcej informacji i wyniki: osir.swiebodzice.pl
Przed nami kolejne ligowe emocje i wielkie wyzwanie! Do Wałbrzycha przyjeżdża lider tabeli!
czytaj więcejW najbliższą sobotę lodowisko w Starej Kopalni stanie się miejscem oficjalnego rozpoczęcia ferii zimowych w Wałbrzychu. Organizatorzy zapraszają mieszkańców i gości na wydarzenie inaugurujące zimowy wypoczynek, które połączy sport, muzykę i dobrą zabawę na lodzie.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejW minioną sobotę (24.01.2026r.) w Lubinie odbyła się kolejna edycja zawodów Arashi Cup. W zawodach wzięło udział 190 zawodników z 23 klubów Polski. Karkonoski Klub Karate Shotokan reprezentowała waleczna trójka dziewcząt w składzie:
czytaj więcejW 2026 r. Wałbrzych obchodzi wyjątkowy jubileusz – 80-lecie wałbrzyskiego sportu. To doskonała okazja, aby przypomnieć, jak po II wojnie światowej rodziło się sportowe życie miasta i jak przez dekady stało się ono jednym z filarów lokalnej tożsamości.
czytaj więcej