W marcu br. zróżnicowani wiekowo pasjonaci tenisa stołowego spędzili wiele czasu w naszym ośrodku. 14 marca wspólnie z Biurem Podróży Zbigniewa Staniszewskiego i firmą Enitra zorganizowaliśmy w ramach imprez cyklicznych Turniej Tenisa Stołowego dla VIP-ów. Przy stołach tenisowych rywalizowało ponad 20 osób. Zwycięscy otrzymali okolicznościowe statuetki i upominki.
Natomiast 26 marca zakończył się 22 sezon rozgrywek tenisa stołowego Grand Prix. Na cykl zmagań składało się 12 turniejów rozgrywanych od października 2008 do marca 2009. Łącznie w turniejach wzięło udział 89 osób. Zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Rozdanie nagród odbyło się podczas turnieju zakończenia sezonu, w którym drużyna Podzamcza wygrała z "Resztą Świata" 4 -3.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Kat. Szkolna:
1. Makajew Maciej
2. Skowronek Szymon
3. Olejniczak Daniel
4. Kaźimierczak Jakub
5. Madaliński Grzegorz
6. Jaskółowski Mateusz
7. Woźniak Dominik
8. Jagielski Mateusz
9. Migalski Damian
10. Depta Remigiusz ( najmłodszy, 8 letni zawodnik)
Sklasyfikowano 20 zawodników
Kat. Gimnazjum - Open:
1. Sułowski Jan
2. Makajew Maciej
PK Nowosiad Krzysztof
3. Skowronek Szymon
4. Olejniczak Daniel
5. Szozda Adam
6. Kazimierczak Jakub
Sklasyfikowano 21 zawodników
Kat. Dziewcząt - Open
1. Mirosz Agnieszka
2. Dufaj Natalia
Kat. Open - Senior
1. Kozaczek Jerzy
2. Dąbkowski Zbigniew
3. Szyporski Witold
4. Łukaszewicz Michał
5. Kuc Janusz
6. Pawłowicz Grzegorz
7. Sempryk Robert
8. Sułowski Jan
9. Sobczak Jacek
10. Nowosiad Krzysztof
Sklasyfikowano 45 zawodników.
Źródło: smpodzamcze.com.pl/osk
Breaking oficjalnie zaznacza swoją obecność w strukturach sportu na Dolnym Śląsku. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu powołano pierwszą w historii Kadrę Wojewódzką w Breakingu, a wszystkie 7 miejsc trafiło do zawodników klubu BWA Breakers.
czytaj więcejBike Maraton z Czech do Polski. Filip Adel i Klaudia Czabok najlepsi w wyścigu UCI na dystansie GIGA. Długie miesiące rozmów, spotkań, przygotowań i wspólnych działań zaowocowały tym, co działo się w minioną sobotę w Górach Izerskich i Karkonoszach. Czeski Prima Cup i polski Bike Maraton połączyli siły i dali możliwość czeskim i polskim zawodnikom do wspólnej kolarskiej rywalizacji w jednym wyścigu po obu stronach granicy. Cztery dystanse tegorocznego BEST Freedom Race startowały z czeskiego Harrachova, a do mety dojeżdżały w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach na terenie Dolnośląskiego Centrum Sportu.
czytaj więcejTrwają zapisy na Sudecką 100 – zmierz się z legendarnym dystansem 100 km w Sudetach lub zacznij swoją przygodę z bieganiem na jednym z dwóch krótszych dystansów.
czytaj więcejW Rogoźnicy już od wielu lat organizowany jest Bieg Pamięci, który na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych wydarzeń.
czytaj więcejW najbliższą sobotę nocny bieg ulicami Dzierżoniowa. W ramach tej imprezy przeprowadzone zostaną także Mistrzostwa Dzierżoniowa Szkół Podstawowych w biegach przełajowych oraz Mistrzostwa Powiatu Dzierżoniowskiego Szkół Średnich w biegu na 5000 metrów. Czas na zapisy mamy do 14 maja.
czytaj więcej