W piątek płyta Orlika stała się miejscem towarzyskiej rywalizacji ośmiu drużyn służb mundurowych. Organizatorzy - policjanci z głuszyckiej komendy - uplasowali się na drugim miejscu, tuż za drużyną z Komendy Miejskiej z Wałbrzycha a przed wałbrzyskimi strażakami. W turnieju wzięli udział także księża z naszej diecezji.
W towarzyskim turnieju o puchary Burmistrza Głuszycy i Komendanta głuszyckiej Komendy Policji rywalizowało osiem drużyn reprezentujących kolejno: Zakład Karny nr 2 z Wrocławia, dzierżoniowski Areszt Śledczy (dwie drużyny), Komendę Policji z Głuszycy, Komendę Miejską z Wałbrzycha, Straż Pożarną z Wałbrzycha; ponadto w turnieju udział wzięli też Kamieniarze z Głuszycy i księża diecezji świdnickiej.
Inicjatywa organizacji turnieju wyszła od głuszyckich policjantów, którzy brali udział już w dwóch podobnych turniejach - w Dzierżoniowie, gdzie zajęli drugie miejsce oraz we Wrocławiu - tam uplasowali się na trzeciej lokacie. - Nasze spotkanie to przede wszystkim wspólna sportowa zabawa. Tradycją już się stało, że często grają z nami księża, dlatego zaprosiliśmy ich też do dzisiejszego turnieju - mówili głuszyccy policjanci w przerwie meczu, kiedy to zawodnicy posilali się grochówką i bigosem.
W wyniku rozgrywek systemem pucharowym drużyny zajęły następujące miejsca:
I - KMP Wałbrzych
II - KP Głuszyca
III - SP Wałbrzych
IV - ZK nr 2 Wrocław
V - Kamieniarze Głuszyca
VI - Areszt Śledczy Dzierżoniów
VII - Areszt Śledczy Dzierżoniów
VIII - księża diecezji świdnickiej
Puchary wręczał burmistrz Wojciech Durak oraz komendant Sebastian Sabadach. Każda z drużyn otrzymała również pamiątkowe zdjęcie swojej drużyny z adnotacją czasu miejsca turnieju.
źródło: gluszyca.pl
Przed nami kolejne ligowe emocje i wielkie wyzwanie! Do Wałbrzycha przyjeżdża lider tabeli!
czytaj więcejW najbliższą sobotę lodowisko w Starej Kopalni stanie się miejscem oficjalnego rozpoczęcia ferii zimowych w Wałbrzychu. Organizatorzy zapraszają mieszkańców i gości na wydarzenie inaugurujące zimowy wypoczynek, które połączy sport, muzykę i dobrą zabawę na lodzie.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejW minioną sobotę (24.01.2026r.) w Lubinie odbyła się kolejna edycja zawodów Arashi Cup. W zawodach wzięło udział 190 zawodników z 23 klubów Polski. Karkonoski Klub Karate Shotokan reprezentowała waleczna trójka dziewcząt w składzie:
czytaj więcejW 2026 r. Wałbrzych obchodzi wyjątkowy jubileusz – 80-lecie wałbrzyskiego sportu. To doskonała okazja, aby przypomnieć, jak po II wojnie światowej rodziło się sportowe życie miasta i jak przez dekady stało się ono jednym z filarów lokalnej tożsamości.
czytaj więcej