Do rywalizacji w Klubowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Śremie przystąpili reprezentanci 22 klubów (to ponad 230 zawodniczek i zawodników oraz kibice) . Na śremskim bulodromie zawodnicy walczyli o tytuły mistrzowskie w I, II i III lidze. Po dwóch dniach rywalizacji I miejsce w III lidze a tym samym awans do II ligi zapewniła sobie drużyna z Boguszowa – Gorc, reprezentująca Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sudety Petanque Boguszów-Gorce”, która wystąpiła w składzie: Świetlik Kazimierz (prezes klubu), Dybiec Bogdan, Kałużny Artur , Matuszewski Dawid, Świetlik Maria, Świetlik Rafał, Woźniak Daniel. Bularze z Boguszowa-Gorc mieli do rozegrania mecze ( 2 triplety i 3 dublety) z przedstawicielami 6 klubów. W bezpośrednim pojedynku mecz z KS „Gdańskie Boule” z Gdańska przegraliśmy 5:7, pozostałe mecze z 5 klubami wygraliśmy : - Białostocki Klub Petanque 12:0, Klub Petanki Ciechan 7:5,, Jeleniogórski Klub Petanque 10:2, WKS „Sprint” Owidz 10:2 ,OS „Leszczynko”TKKF Leszno 12:0.
(para) - 30minut
Przed nami kolejne ligowe emocje i wielkie wyzwanie! Do Wałbrzycha przyjeżdża lider tabeli!
czytaj więcejW najbliższą sobotę lodowisko w Starej Kopalni stanie się miejscem oficjalnego rozpoczęcia ferii zimowych w Wałbrzychu. Organizatorzy zapraszają mieszkańców i gości na wydarzenie inaugurujące zimowy wypoczynek, które połączy sport, muzykę i dobrą zabawę na lodzie.
czytaj więcej24 stycznia czarnoborski stadion znów tętnił życiem! Już po raz 42. miłośnicy narciarstwa biegowego – ci mali i ci trochę więksi – stanęli na starcie Biegu Krasnali.
czytaj więcejW minioną sobotę (24.01.2026r.) w Lubinie odbyła się kolejna edycja zawodów Arashi Cup. W zawodach wzięło udział 190 zawodników z 23 klubów Polski. Karkonoski Klub Karate Shotokan reprezentowała waleczna trójka dziewcząt w składzie:
czytaj więcejW 2026 r. Wałbrzych obchodzi wyjątkowy jubileusz – 80-lecie wałbrzyskiego sportu. To doskonała okazja, aby przypomnieć, jak po II wojnie światowej rodziło się sportowe życie miasta i jak przez dekady stało się ono jednym z filarów lokalnej tożsamości.
czytaj więcej